Koupelnové technologie

KOLO Reflex

Standardní povrchy keramiky nebo skla jsou hladké pouze na pohled. Ve skutečnosti struktura těchto povrchů obsahuje mikropóry, do kterých se usazují nečistoty, vodní kámen a především bakterie. KOLO Reflex je naprosto hladká bezpórovitá speciální povrchová úprava, resp. ochranná vrstva, která je nanášena již v průběhu výrobního procesu. Povrch Reflex je naprosto hladký a tím zabraňuje usazování nečistot. Pokud přeci jen dojde k usazení nějaké nečistoty, je její odstranění velmi snadné a rychlé.

KeraTect® - povrchová úprava keramiky:

je speciální povrchová úprava, resp. trvalá glazura vypálení při cca 1200°C. Díky naprosto hladkému povrchu se na výrobcích s touto technologií zachycuje naprosté minimum nečistot, vodního kamene, ale i naprosté minimum nežádoucích bakterií. Další výhodou této speciální úpravy je i zářivý lesk, který překonává zářivost klasické glazury. Díky této technologii ušetříte nejen čas, ale i náklady na čistící prostředky. KeraTect je odolná proti otěru a její účinnost je doživotní.

Rimfree - moderní WC bez splachovacího kruhu:

nejmodernější WC bez splachovacího kruhu s technologií rimfree od společnosti Keramag jsou na trhu od roku 2012. Model iCon byl dokonce Českou stavební akademií oceněn jako výrobek-technologie roku pro architekturu a stavitelství. Sanitec, pod kterého Keramag spadá, nabízí díky rimfree elegantní a čistou keramiku umožňující vysokou míru hygieny. Rozhodující předností této technologie je konstrukce bez skrytých dutých prostor, v nichž by se mohly tvořit usazeniny a skrýše pro nečistoty. Patentovaný splachovací rozvaděč odvádí vodu symetricky do nádrže a zajišťuje optimální vedení vody, které zaručuje bezvadné splachování plochy. Tuto technologii naleznete u závěsných WC sérií iCon, 4U a Renova Nr.1 pro splachování 6L a pro WC Renova Nr.1 s možností splachování 4,5L. Uvedené produkty lze dodat i s oblíbenou speciální glazurou KeraTect, která dále sníží náklady na čištění.

Villeroy & Boch DIRECTFLUSH:

DIRECTFLUSH je nový inovovaný design klozetů, který nabízí tu nejvyšší možnou čistotu. Modely vybavené touto technologií naleznete v kolekcích Subway 2.0 a Omnia Architectura. Toto důmyslné řešení, neuzavřeného a plně glazovaného okraje mísy, zaručuje udržení čistoty a hygieny i pod okrajem mísy. Vnitřní povrch mísy je opláchnut po celém svém povrchu. Rovnoměrný proud vody s maximálním účinkem spláchnutí umožní nastavit nízkou spotřebu vody na 3/4,5L na malé/velké spláchnutí. Více informací naleznete na webu Villeroy & Boch.

Duravit SensoWash®- sprchové WC:

Nic není tak hygienicky osvěžující, jako očista vodou. Duravit SensoWash® nabízí komfort každodenní hygiény. Toto řešení můžeme nazvat jako 2v1. Jeden výrobek Vám nahradí jak WC, tak i bidet. Šetříte tím tedy nejen prostor, ale i celkové pořizovací náklady. Toto nejmodernější řešení se stává celosvětovým hitem. Duravit SensoWash® je novou řadou sprchových WC sedátek, která byla navržena pro potřeby současné generace. Tato očistná technologie je nabízena ve dvou různých variantách. Jedná se o moderní SensoWash® D-Code a SensoWash® Starck, což jsou nejmodernější a maximálně funkční designy, které jsou pečlivě sladěny s ostatními produkty téže modelové řady. Duravit SensoWash ® nabízí víc než jen WC hygienu. Nabízí vyšší kvalitu života a definuje moderní a nekomplikovaný životní styl. Duravit použil svůj design a wellness odborné znalosti a vytvořil tuto koupelnovou vychytávku. Výsledkem je funkčně i vizuálně vzrušující novinka.

WELL - Water Efficiency Label:

WELL je klasifikační systém produktů navržený Evropskou asociací výrobců armatur. Podobné značení energetické účinnosti se již vyskytuje u většiny domácích spotřebičů. Značení WELL vzniklo pro podporu zodpovědného přístupu ke spotřebě vody. Tento klasifikační systém přinesl prokazatelný a snadno pochopitelný systém hodnocení pro spotřebitele i profesionály. Jednopákové umyvadlové baterie jsou hodnoceny dle množství průtoku vody a dle teploty vody. Dvě klasifikační hvězdičky jsou maximem, kterého může být dosaženo v každé kategorii. Např. GROHE EcoJoy ™ umyvadlové baterie dosahují naprostého maxima, kterým jsou celkem čtyři hvězdy.

RAVAK PU Plus - originální vyztužení:

Vyztužení PU Plus je unikátní technologie vyvinutá společností RAVAK. Na rozdíl od vyztužení polyesterovou pryskyřicí plněnou skelným vláknem (tzv. laminát), je u technologie PU Plus polyuretanová pěna nanášena na výlisek ve třech vrstvách, a sice tvrdá-měkká-tvrdá (neboli masiv-pěna-masiv). Díky přesně stanovenému výrobnímu postupu vykazuje výrobek PU Plus jedinečnou tuhost a vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Vany vyrobené technologií PU Plus mají o cca 20 % vyšší hmotnost než běžné akrylátové vany. Další nespornou výhodou je vynikající tepelně izolační vlastnost. Díky této moderní technologii jsou takto vyrobené tyto vany vhodné i pro montáž hydromasážních systémů. Předností výrobku PU plus je jejich možná recyklace. V této úpravě je možné dodat následující výrobky: vana Rosa II, vana LoveStory II, vana Gentiana, vana NewDay, vana You, vana Evolution, vana Magnolia a vana Sonata.

KLUDI BALANCE – nadčasový design pro náročné:

Výrobce z německého Mendenu nabízí kolekci BALANCE, což jsou cenově dostupné koupelnové baterie, které spojují jasné tvary, vysokou funkčnost a překvapivě nadčasový design.
Nápadným prvkem jednopákových baterií je umístění páky na tělese. Toto uspořádání se snaží vědomě vyvolat dojem, jakoby se páka vznášela nad samotnou baterií. Optická rafinovanost je v souladu s funkcí a byla vytvořená se zřetelem na ergonomii a příjemný dotyk. Díky různým výškám umyvadlových baterií jimi můžete vybavit každý tvar, rozměr a typ umyvadla. Přednosti promyšleného designu zaujmou především u vanové baterie. Přepínání proudu mezi vanou a sprchou je zakomponované přímo v tělese baterie. Jemný oblouk navrchu výtoku umožňuje přepínat režim baterie i mokrýma rukama. Tajemstvím všeho jsou nejmodernější technologie při výrobě baterií. Jde o technologii ECO s-pointer, která přispívá k šetření vody. HotStop proti opaření a nakonec funkce pro nízkohlukové napouštění vany.

KLUDI FIZZ:

Sérií sprchových baterií KLUDI FIZZ jsou ruční a hlavové sprchy s výjimečným ale především funkčním designem. Jde o pokračovatele trendu neobyčejných tvarů. FIZZ nabízí tři druhy proudu pro maximální pohodlí a radost z každého sprchování. Díky třem různým druhům proudu je ruční sprcha KLUDI FIZZ 3S mimořádně flexibilní. Pomocí důmyslného regulátoru se dá lehce nastavit požadovaný proud. Smooth Line inovativní technologie naopak dokáže u KLUDI FIZZ vytvořit unikátní vodní stěnu, přičemž všechny vodní paprsky stříkají paralelně v jedné linii. Proud Booster směřuje vodní paprsky od středu hlavice pro pohodlnou relaxační masáž. Volumen naopak nabízí intenzivní proud kapek ze 75 trysek, které zaručují konstantně široký a zároveň měkký proud. Tyto tři varianty v jedné ruční sprše jsou zárukou opravdové radosti ze sprchování. KLUDI vybavil sprchu i praktickou funkcí rychlého odstraňování vodního kamene. Další parádní novinkou je podomítkové řešení, které přesvědčí svou flexibilitou i uživatelským komfortem. Dodatečnou funkcí je též možnost lehké výměny sprchové hlavice.  V této sérii jsou nabízeny i zcela nové boční sprchy FIZZ. Kombinace vysokého lesku chromu a bílé spodní plochy přináší nový designérský kousek. Pomocí nastavitelného úhlu paprsků od 25 ° je možné boční sprchy na kulovém kloubu vždy optimálně přizpůsobit individuálním potřebám. Moderní, nadčasové, futuristické, ale i praktické a inovativní jsou všechny modely kolekce FIZZ. Díky propracovanému designu a zároveň díky své maximální funkčnosti získaly produkty FIZZ ocenění Plus X Award 2012. Toto ocenění získalo i podomítkové těleso KLUDI FLEXX.BOXX.

TECE ovládací tlačítko:

výrobce nabízí designově povedená, ale zároveň cenově dostupná splachovací tlačítka modelových řad: TECEambia, TECEplanus, TECEloop, TECEbase a TECEsquare.

Geberit ovládací tlačítko:

výrobce nabízí splachovací tlačítka modelových řad: Sigma, Delta, Kappa, Tango, Bolero. Tlačítka jsou vyrobena v souladu s přísnými EU normami. Nabízíme jak tlačítka pro klasická WC, tak i pro pisoáry. Nejmodernější splachovací tlačítka značky Geberit nabízejí již bezdotykové ovládání.

Geberit Monolith:

sanitární modul Geberit Monolith je alternativou k tradičním toaletám s viditelnou splachovací nádržkou. Nabízí dokonalou kombinaci funkce a designu, která se hodí do nové i právě rekonstruované koupelny nebo toalety. Moduly mohou být kombinovány s různými WC mísami a armaturami, takže zákazník má opravdu širokou možnost výběru. V nabídce máme i nejnovější provedení tohoto modulu označovaného jako Geberit Monolith Plus. Toto provedení nabízí moderní a komfortní funkce jakými jsou odsávání zápachu přímo z WC mísy, diskrétní noční LED osvětlení a elektronická tlačítka ovládaná lehkým dotykem.

Geberit Aquaclean:

elektronické bidety řady AquaClean spojují funkci klasického WC a bidetu. V nabídce máme ekonomické provedení, které se instaluje na stávající WC, kde nahradí původní záchodové prkénko. Toto multifunkční wc prkénko je použitelné pro převážnou většinu standardních klozetů (WC). Ve srovnání s běžným keramickým bidetem je však používání elektronického bidetu řady AquaClean mnohem komfortnější a funkčně dokonalejší. Toto řešení je dost často označováno jako 2v1. V jednom zařízení máte moderní a pohodlné wc, ale zároveň i funkční bidet. Instalace této moderní vychytávky nevyžaduje žádné stavební úpravy. Dodávaná rozbočka se připojí na stávající rozvod vody pro splachování a následně se již pouze připojí do el. zásuvky (230V). Všechny funkce bidetů AquaClean jsou řízeny moderním mikropočítačem. Výjimku tvoří Geberit AQUACLEAN 8000. U této modelové řady se nejedná jen o multifunkční sedátko, ale již o kompletní automatické WC. Výhodou tohoto komplexního řešení je sjednocený design sedátka, poklopu a samotné WC mísy. I přes svoji dosti vysokou cenu se jedná o žádaný produkt.

Geberit Duofix – samonosné montážní prvky pro novostavby i rekonstrukce:

Geberit Duofix představuje komplexní sortiment univerzálních a samonosných prvků pro montáž jakýchkoliv sanitárních zařizovacích předmětů do konstrukcí prováděných suchým procesem. Montážní prvky jsou vhodné pro zabudování před masivní stěnou nebo stěnou prováděnou suchým procesem (SDK), do lehké příčky na celou výšku místnosti a do předstěnové instalace na částečnou nebo celou výšku místnosti. Použít toto řešení lze tedy v nových budovách i při rekonstrukcích. K dispozici jsou montážní prvky pro závěsná WC a výrobky Geberit AquaClean, pro připojení odsávání zápachu Geberit DuoFresh, pro vanové a sprchové armatury a pro odvodnění sprch s odtokem ve stěně. Nabízíme dále montážní prvky Geberit Duofix pro pisoáry a bidety, rohová závěsná WC, ale také montážní desky pro upevnění madel v bezbariérových koupelnách. Systémové profily a stojiny umožňují vytvořit kompletní instalační stěny, jako např. systémové stěny Duofix, které mohou posloužit nejen v prakticky každé standardní stavební situaci, ale i při plnění zvláštních požadavků.

Geberit Kombifix – montážní prvky pro zděné konstrukce:

montážní prvky Geberit Kombifix pro WC jsou vhodným řešením pro montáž závěsných WC do zděných konstrukcí. Nabízeny jsou v různých designech pro zabudování mokrým procesem do zděné předstěnové instalace umístěné před masivní zdí. Nabízíme varianty s výškou 82, 98 a 108 cm. Montážní prvky Geberit Kombifix pro WC jsou vybaveny technologií splachovacích nádržek pod omítku, které své kvality prokazují již několik desetiletí. Mohou být vybaveny buďto splachovací nádržkou pod omítku Sigma 12 cm (UP320) pro ovládání zepředu nebo splachovací nádržkou pod omítku Kappa 15 cm (UP200) pro ovládání zepředu nebo shora.

Geberit nádržky na omítku:

vyspělá technologie splachování, která prokázala svoji kvalitu již mnohokrát. Díky moderně-střízlivému designu, různým možnostem montáže a neustále vylepšované technologii jsou splachovací nádržky Geberit opravdovou klasikou. Jejich vyspělá technologie, která byla po celém světě namontována ve více jak 20 milionech instalací, je neustále vylepšována a modernizována. Toto řešení nabízí rychlou a snadnou instalaci v jakékoliv stavební situaci. Díky univerzálním možnostem montáže nabízejí splachovací nádržky Geberit na omítku řešení pro Nízkopoložené, středněpoložené nebo vysokopoložené instalace, které se mohou přizpůsobit jakékoliv stavební situaci. Díky splachovací funkci Start/Stop a funkci se dvěma množstvími vody jsou dokonale připraveny na budoucnost, kdy bude šetření zdrojů nezbytné. Jedná se tedy u Geberitu o další úsporné řešení.

Kaldewei Antislip:

je povrchová úprava umožňující bezpečný vstup a pohyb ve vanách a sprchových vaničkách. Protiskluzový smaltovaný povrch Antislip je pevně spojen se smaltovanou ocelí Kaldewei o tloušťce 3,5 mm. Jedná se o křemenopísčnou směs, která je vpálena do původního povrchu. Tato technologie tak nabízí vyšší bezpečnost v koupelně. Toto řešení je vhodné nejen pro seniory a děti, ale i pro zákazníky, kteří požadují maximální funkčnost svého výrobku. U nás je každá druhá objednaná vana nebo vanička značky Kaldewei opatřena právě touto povrchovou úpravou. I dle našeho názoru se investice do této úpravy vyplatí. Povrch je absolutně hygienický a trvanlivý po celou dobu životnosti produktu.

Kaldewei Perl Efekt (Perl-Efekt):

výrobce Kaldewei u svých smaltových van a vaniček nabízí tuto moderní a užitečnou povrchovou úpravu. Ta se vytváří trvalým spojením se smaltovým povrchem při teplotě nad 200°C. Tato úprava funguje tak, že se voda „sbalí“ do malých perliček (kuliček) a ty snáze a rychleji stékají. Odtékající voda si s sebou bere všechnu špínu i veškeré zaschlé skvrny. Díky tomu pro čištění van a vaniček s touto úpravou nepotřebujete žádné speciální čisticí prostředky. Pro čištění stačí vždy jen vlhký hadr. Perl-Efekt je povrchová úprava, která je trvale vypálena do smaltované oceli Kaldewei o tloušťce 3,5mm. Vyznačuje se jedinečnou trvanlivostí a dlouhověkostí. I při pravidelném každodenním utírání zůstanou nepřilnavé vlastnosti nezměněny nejméně po dobu 30 let.

Hansgrohe iBox universal:

je moderní technologie podomítkové instalace nabízející elegantní řešení skryté pod omítkou. Toto řešení je vhodné pro malé a úzké koupelny a zároveň pro zákazníky, kteří chtějí něco speciální a originálního. iBox universal Vám umožní flexibilní podomítkovou instalaci pro veškerá designová a funkční řešení od Axor a Hansgrohe. iBox universal umožňuje skrýt tělo baterie pod omítku a díky tomu tak vznikne více místa. Nejprve si můžete nainstalovat základní těleso iBox universal a až následně se můžete rozhodnout, jaký vrchní díl baterie si vyberete. iBox universal je prvním a jediným základním tělesem pro všechna standardní a termostatická řešení. U odborníků je toto řešení oblíbené již mnoho let.

Hansgrohe QuickClean:

je praktická funkce okamžitého odstranění vodního kamene. S technologií QuickClean zmizí usazeniny okamžitě. Hansgrohe nabízí perlátor baterií a trysky sprch vybavené ohebnými silikonovými výstupky (nopky). Ty umožňují jednoduše odstranit nečistoty i vodní kámen . Mezi hlavní výhody tohoto moderního řešení patří i dlouhá životnost a funkčnost výrobku.

Hansgrohe Raindance:

Je určena všem, kteří si přejí zažít opravdové XXL sprchování. Společnost Hansgrohe nabízí ruční a hlavové sprchy o průměrech 100 až 600 mm. Obři mezi sprchami jsou označováni jako XXLPerformance. Nejen designem, ale i perfektní funkčností budete nadšeni! Díky svému formátu sprcha vodou rovnoměrně zahaluje Vaše tělo. Díky obohacení vody vzduchem (použita je technologie AirPower) jsou všechny tyto sprchy maximálně úsporné. Vaše spotřeba vody se tak nezvýší. Příjemný zážitek ze sprchování a úspornost jsou hlavními lákadly  této modelové řady od Hansgrohe.

Hansgrohe ComfortZone:

baterie, sprchy a termostaty s etiketou „ComfortZone“ se starají o jedinečné pohodlí ve Vaší koupelně. Na jejich vývoji se podíleli inovátoři a designéři Hansgrohe. Výrobky jsou rozmanité, jejich technologie a design opravdu vytříbený. Díky ComfortZone se stává mytí, sprchování a koupání ještě příjemnějším. Mezi největší lákadla – výhody patří: lepší využitelnost, maximálně komfortní ovládání, vysoké bezpečnostní normy jako například ochrana proti opaření apod. Vysoké a otočné baterie této modelové řady umožňují pohodlné mytí rukou i mytí celé hlavy. Inovativní prvky zajistí snadné ovládání. Všechny tyto baterie obsahují kvalitní keramickou kartuš. Vše si můžete virtuálně nakonfigurovat na webu Hansgrohe v plánovači ComfortZone. Sprchy se dobře drží v ruce, váhově jsou příjemně vyvážené a rukojeti jsou příjemně ergonomické. Na výběr máte z mnoha nejrůznějších typů a funkcí. Můžete tak jednoduše měnit různé typy proudů. U ruční sprchy Raindance Select nebo ruční sprchy PuraVida změníte proud jedním stisknutím tlačítka. Termostatem Ecostat Select nabízí komfortní ovládání. S Ecostat Select je možné si individuálně nastavit požadovanou teplotu při sprchování či koupání. Také množství vody si můžete pohodlně regulovat rukojeti s přehledným označením na termostatu. Voda se rychle a automaticky míchá a ohřívá. Omezení teplé vody (funkce safety stop při 38 °) je bezpečnostní funkcí nejen pro děti. Termostat přeruší dodávku vody pouze v případě, že se voda nedopatřením stane příliš horkou a mohlo by dojít k opaření.

Hansgrohe EcoSmart:

je ekologicky šetrná technologie šetřící vodu a tím i Vaše náklady. Baterie a sprchy Hansgrohe, které jsou vybaveny technologií EcoSmart, mají oproti běžným produktům až o 60% nižší spotřebu. Vy rozdíl ve funkčnosti nepoznáte, takže díky využití vybavení s touto funkcí (technologií) jen šetříte. Menší spotřeba teplé vody způsobuje také menší náklady na energie. Přesnou úsporu lze spočítat na webu Hansgrohe, kde je pro tento výpočet připraven speciální „Kalkulátoru úspor“. Principem je obohacení protékající vody vzduchem. Voda tím více perlí, lépe tak čistí pokožku, ale díky obohacení vzduchem jí proteče méně. Nové hlavové a ruční sprchy Raindance EcoSmart od Hansgrohe spotřebovávají pouze 9,5 litrů vody za minutu, hlavové a ruční sprchy Crometta 85 pak dokonce jen 6L/min. Nezáleží na tlaku vody. Přesný "O-kroužek“ reaguje pružně na tlak vody a reguluje tak průtok vody. Pokud je tlak vysoký, kroužek zmenší průchozí otvor, pokud je malý, otvor zvětší - tím je zajištěn stále stejný průtok vody. Běžná umyvadlová baterie spotřebuje 13 litrů vody za minutu. Díky EcoSmart technologii je spotřeba vody ve všech umyvadlových bateriích redukována až o 60% na přibližně 5 litrů za minutu. Ptáte se jak je to možné? Díky příměsi vzduchu a speciálnímu omezovači průtoku. Perlátor EcoSmart je vestavěn do výtoku umyvadlové baterie a obohacuje tak vodu o vzduch.

Hansgrohe AirPower:

je sprchová technologie, která Vám maximálně zpříjemní požitek ze sprchování a zároveň sníží náklady na spotřebu vody. Vzduch je k dispozici v hojném množství a na rozdíl od vody je stále zdarma. Proto inženýři z Hansgrohe vyvinuli něco průlomového a to „AirPower“. Princip je jednoduchý: Vaše sprcha AirPower nasává vzduch a ten mísí s vodou. Na jeden litr vody tak připadnou cca tři litry vzduchu. Cennou vodu tak využijete maximálně efektivně.  Vzduchem obohacená voda dělá kapky plnější, lehčí a měkčí. Výsledek cítíte ihned na vlastní kůži. Kromě toho si u modelů s více proudy můžete dopřát i perfektní a pohodlnou proudovou masáž. Každá kapka Vám pomáhá šetřit vodu, energii a tedy i náklady.

Hansgrohe CoolStart:

technologie šetrná k životnímu prostředí. Přesně taková je technika CoolStart od Hansgrohe, u které protéká při středním nastavení rukojeti výhradně studená voda. U standardních baterií se ve středním nastavení ihned spouští průtokový ohřívač nebo cirkulační čerpadlo. U baterií CoolStart se potrubní systém nemusí nutně naplnit teplou vodou. Posunutím páky vlevo dojde ke smíšení s horkou vodou. O teplotě rozhodujete Vy. Posun páky doprava je zcela zablokován. Díky této důmyslné vychytávce se snižuje spotřeba energie. Tím se nejmladší z technologií Hansgrohe automaticky stará o životní prostředí a zároveň i o vaši peněženku. Hansgrohe nabízí CoolStart u známých řad baterií Metris, Talis a Focus. Ve spojení s technologií EcoSmart ušetříte ještě více vody, a to až 60%.

Hansgrohe Select:

změna typu proudu stisknutím jednoho tlačítka byla prvotní myšlenkou Hansgrohe. Díky ní Hansgrohe jako první v oboru přineslo možnost změny proudu pomocí stisku jednoho tlačítka.

Tlačítko Hansgrohe Select:

se stará o zjednodušení hygiény každého dne. Díky tomu jsou ruční a hlavové sprchy Raindance Select ideální pro všechny, kteří ocení komfortní příjemný zážitek ze sprchování. Nabízejí nadčasový moderní koupelnový design a jsou v oblasti koupelen skutečným lákadlem. Nové výrobky Raindance Select jsou navrženy vyhlášenou designovou společností Phoenix Design, která patří mezi přední designérská studia na světě.

GROHE Ondus Digitecture Light:

je doplňková technologie, které nabízí originální, moderní a především praktické osvětlení. Tlačítko opatřené touto technologií zalévá okolí barevným světlem. Splachovací destička má tvar čtverce se stranou 200mm. Je k dispozici v černé nebo bílé barvě za použití nejnovější LED technologii. Osvětlení je nastaveno buď pomocí časovače nebo klasicky ON/OFF.  Možné je u tlačítka nastavit jednu barvu nebo pootočením doleva na stále se měnící spektrum barev. LED dioda vyzařuje takové množství světla, které umožňuje použití toalety v noci i bez zapnutí hlavního světla. Kromě tradičního tlačítkového ovládání, má destička také snímací senzor pro bezdotykové splachování, kdy pro spláchnutí stačí mávnout rukou. Můžete buď před malým, nebo velkým tlačítkem a toaleta se spláchne automaticky.

GROHE WaterCare®:

je slib, který dává GROHE svým zákazníkům. Grohe se tímto slibem zavazuje k šetření vody, jako jednoho z nejvzácnějších přírodních zdrojů. K dosažení tohoto cíle GROHE přijala mnohá opatření. Produkty, které vyvíjí, poskytují hospodárné využívání vody i energie.

GROHE Whisper®:

všechny GROHE skryté systémy jsou vybaveny GROHE Whisper ® technologií. Ta díky oddělenému potrubí a použití speciální izolace pomáhá zabránit zvuku vniknout do konstrukce budovy. Pokud se spláchne voda z jakékoliv GROHE podomítkové nádržky, není nikde nic slyšet. Nikdo není jakkoliv rušen. Neexistuje riziko rušení hlukem, takže si můžete naplánovat vaši koupelnu přesně tak, jak chcete a vaše WC se může nacházet v jakémkoli místě, pro které jste se rozhodli. Tato technologie od GROHE zajišťuje, že Vás nebude rušit žádný hluk.

GROHE CoolTouch®:

je technologií zaručující, že celý vnější povrch není nikdy teplejší než teplota tekoucí vody. Termostaty značky GROHE obsahují inovativní chladicí kanál, který
vytváří bariéru mezi horkou vodou a chromovým povrchem. Toto bezpečnostní opatření je zvláště užitečné pro Vaše děti.

GROHE Rapid SL:

Rapid SL je prvotřídní instalační systém, který nabízí vynikající funkce a vlastnosti. Rapid SL vám dává svobodu navrhnout vlastní koupelnu nebo toaletu tím, že poskytuje bezpečný a rychlý způsob instalace závěsných mís, bidetů, pisoárů a WC. K dispozici je ve třech různých instalačních výškách. Každý rám je předem smontovaný se sanitárním upevněním a podléhá přísným zkouškám. Všechny WC rámy jsou testovány zatížením 400kg.

GROHE TurboStat®:

Je novou inovativní technologií, která Vám zajistí, že požadované teploty vody bude dosaženo ve zlomku sekundy a navíc zůstane konstantní po celou dobu trvání vašeho sprchování. Termostaty Grohtherm jsou vybaveny nejmodernější a precizně vyrobenou keramickou kartuší. Termočlánek má zvýšenou citlivost a termostaty reagují na změny v tlaku vody dvakrát rychleji než dříve. Už žádné plýtvání vody než si nastavíte tu správnou teplotu.

GROHE Digital®:

je technologie přinášející do koupelny naprostou a pohodlnou jednoduchost. Intuitivní uživatelské ikony umožňují uživateli snadno naprogramovat své oblíbené kombinace teploty vody, průtoku a trvání. Vytvořte si osobní program na který se bude těšit každý den.

GROHE SilkMove®:

pouze GROHE vodovodní baterie poskytují jedinečnou GROHE SilkMove ® technologii. Hladká manipulace GROHE pákových, vodovodních baterií vyjadřuje špičkovou kvalitu. V důsledku této nejmodernější technologie, mají naše baterie extra široký úhel ovládání, umožňují přesně řídit průtok vody a teplotu. Páky baterií GROHE jsou připojeny k diskům hřídele. Pro toto spojení používá GROHE mosaz pro pevnost a trvanlivost. Disky se pohybují přes sebe a tím vodu buď zablokují nebo ji nechají protéct. Proto má kvalita a zpracování těchto částí vliv na funkčnost i životnost. GROHE je jedním z předních světových výrobců armatur a jedna z mála firem, která vyrábí své vlastní kartuše. Ty jsou vyráběny pomocí nejmodernějších technologií, kdy disky jsou vyrobeny z osvědčené keramické slitiny. Leštěné, zrcadlové povrchy disků jsou pak potaženy speciálním  teflonovým mazivem pro perfektní tření. Všechny GROHE baterie jsou navrženy pro celoživotní bezúdržbový provoz.

GROHE StarLight®:

je povrch odolný proti zašpinění a poškrábání. Zajistí perfektní vzhled a to i po mnoha letech používání. Jedná se o speciální pochromování, které je přibližně 500 krát tenčí než lidský vlas! Tento speciální povrch vytváří perfektní světelný a zrcadlový lesk.

GROHE EcoJoy™:

na Zemi jsou pouze tři procenta pitné vody. Společnost Grohe si je vědoma tohoto faktu, a proto přináší produkty, které šetří vodu. GROHE EcoJoy ™ technologie je již dlouho samozřejmou součástí mnoha armatur a sprch. To minimalizuje spotřebu a maximalizuje požitek. Úspory jsou následující: u jednopákových baterií až 50%, sprchy až 40%, termostaty 50%, sanitární systémy až 50%, elektronicky ovládané baterie až 50%.

JIKA SAFE LOCK:

praktickým pomocníkem pro hotely, restaurace a jiné veřejné instituce je patentovaný klíč SAFE LOCK, který chrání koupelnové doplňky před zcizením. Patentovaný systém u doplňků Mio Public rovněž umožňuje snadnou montáž i demontáž. JIKA poskytuje na tyto doplňky záruku 10let.

JIKA UNIVERSUM:

je série pro bezbariérové koupelny. Použita je u výhradně kvalitní nerez ocel. Záruka na produkty této řady je 30let.

JIKA ANTI TWIST:

v kónusu všech sprchových hadic značky Jika je ukryt systém ANTI TWIST. Ten zabraňuje nepříjemnému překroucení a tím prodlužuje životnost výrobku. Hadice série Mio jsou navíc potaženy zesílenou PVC ve stříbrné barvě. Perfektní funkčnost sprchových hadic DEEP by JIKA a Lyra zaručuje speciální dvojitý mosazný zámek.

JIKA CLEAN TOUCH:

všechny ruční a hlavové sprchy sortimentu JIKA jsou vybaveny funkcí CLEAN TOUCH pro snadné čištění. Pro bezchybné sprchování je třeba, aby trysky nebyly ucpány vodním kamenem. Ideální údržbu představují měkké gumičky na tryskách, které již při lehkém dotyku poskytují snadné olamování (čištění) vodního kamene.

JIKA DUAL FLUSH:

systém Dual flush nabízí na splachovací nádržce dvojité splachovací tlačítko. Stlačením menší části se vypustí 3 litry vody, stlačením větší části 6 litrů.

JIKA SLOWCLOSE:

SLOWCLOSE, někdy známý též jako SOFTCLOSE, je důmyslný a bezpečný mechanismus zpomalující sklápění sedátka a poklopu. Stačí o sedátko lehce „zavadit“, a to tiše a pomalu dosedne na toaletu. Uvnitř uchycení je speciální tekutina, která se při spuštění sedátka přelévá do komory menším otvorem a tím zavírání zpomaluje. Při opačném pohybu se tekutina rychle přelije velkým otvorem, otvírání je snadné a rychlé. Systémem SLOWCLOSE jsou vybaveny produkty sérií JIKA – Cubito, Mio, DEEP by JIKA a Lyra plus.

JIKA PERLA a JIKA PERLA GLASS:

Jika perla je speciální keramický povrch s mimořádnými hygienickými vlastnostmi. Tato sofistikovaná technologie odpuzuje vodu a zároveň zabraňuje usazování prachu i vodního kamene. JIKA perla patří do řady speciálních povrchů s voděodpudivou charakteristikou, která svému uživateli výrazně šetří čas strávený úmorným čištěním. Mezi keramiku s povrchovou úpravou JIKA perla patří řada JIKA Mio i série JIKA Cubito, určená pro náročnější klientelu. JIKA perla GLASS je speciální povrchovou úpravou pro skleněné povrchy. Touto technologií jsou vybaveny vanové zástěny Cubito, sprchové kouty a dveře Cubito Pure, Mio a Lyra plus. Díky ní se voda sbalí do miniaturních kapiček, které s sebou odnášejí nečistotu, mastnotu či vodní kámen.

JIKA ANTIBAK:

hygienicky čistou toaletu zajistí pouze dokonalý povrch použitých výrobků a přesně takový nabízí právě klozety (WC) JIKA. Jde o dokonalé glazování vnitřních kruhů a sifonů. Díky tomu ulpívá na těchto místech méně nečistot a tedy i bakterií. Antibakteriální úprava povrchu sedátek JIKA je standardně prováděna u všech typů v naší nabídce. Materiál sedátek je obohacen o stříbrné iontové částice, které se vyznačují trvalým antibakteriálním a protiplísňovým účinkem. Ionty stříbra pronikají do nitra bakteriálních buněk. Narušují jejich životaschopnost a tím je ničí.

JIKA OPTIM ECO a ECODISK:

světová společnost Roca, potažmo společnost Laufen CZ, vždy byla a je průkopníkem v oblasti snižování spotřeby vody na toaletách i v koupelnách. Díky nabízeným technologiím nejen ušetříte, ale zároveň šetříte životní prostředí. Spotřebu vody nejvíce ovlivňuje typ použité kartuše. Použití je jednoduché: pouhým pootočením kroužku na kartuši lze regulovat teplotu míchané vody a šroubováním vymezovacího šroubku na ovládacím dříku kartuše regulujeme průtok vody. Tyto vychytávky Vám nabízí Jika technologie OPTIM ECO a speciální kartuše ECODISK, které jsou montovány do baterií Lyra plus. Snížit tak můžete spotřebu vody až o polovinu! Úspory dosáhne také použitím perlátoru, který provzdušní proud vody. Díky tomu proteče méně vody a přitom to uživatel nepocítí, naopak má příjemný pocit luxusního množství vody. Podobně je to u sprchových hlavic, kde jsou přídavné trysky, které uspoří až třetinu vody.