Koupelnové trendy 2022

Plánujete rekonstrukci či budujete novou koupelnu a stále nevíte, jak koupelnu zařídit? Jako inspiraci můžete čerpat koupelnové trendy, které uvedli interiéroví architekti a designéři pro letošní rok.

Vaše koupelna by neměla být především stylová, ale hlavně Vám pohodlná a měli byste se v ní cítit dobře. Dané trendy jsou hlavně od toho, aby představily různé možnosti a nové nápady, kterými se můžete nechat inspirovat.


Trendy barvy

Letošním barevným trendem potěšíme hlavně milovníky zemitých, neutrálních a zelených tónů. Ty tvoří skvělý barevný podklad pro bílý ale i jinak barevný nábytek a keramiku. Tyto barvy mohou evokovat čistotu, rovnováhu a harmonii, proto jsou vhodné do prostor, kde vyžadujete relax a odpočinek. Velký comeback zažijí také světlé pudrové odstíny s nádechem do šeda. Například pudrově růžový odstín, který skvěle doladí retro či romanticky laděnou koupelnu. Také modré odstíny, které vrací vzpomínky z dovolené v přímořských státech se budou vyskytovat čím dál častěji.

 

 

 


Bílá keramika

Dominantní barvou sanitární keramiky stále zůstává bílá, která je projevem krásy a čistoty. Nepůsobí rušivě, vyvolává pocit klidu a skvěle se tak hodí do jakékoliv koupelny. Zvětšuje opticky prostor a je vhodná ke kombinaci s téměř jakýmikoliv barvami a vzory. Stálicí zůstává kombinace bílé keramiky s bílým nábytekem, čím dál častěji se budou vyskytovat také odstíny zelené. Takto zvolenou variantu můžete doplnit o výrazné tapety, které rozzáří v letošním roce nejednu koupelnu. Trendy budou hlavně výrazné barvy s motivy velkých květin, vlnek, orientálních motivů, ptáci či exotické vzory, které skvěle doladí barvu obkladu či zdí a vnesou do prostoru živost a jedinečnost. Při volbě tapety do koupelny doporučujeme zvolit tapety vinylové, které odolávají vlhkému prostředí. Při jejich správné instalaci tak nehrozí jejich poničení či následné slupování.

 


V harmonii s přírodou

Vneste do své koupelny kousek přírody za pomocí rostlin a mechu. V současnosti je zaplnění jakéhokoliv prostoru za pomocí rostlin a mechu velmi oblíbené. Jedná se jednoduchý způsob, který navozuje blahodárný pocit pohody, relaxace a klidu. Mechové stěny či obrazy vynikají nejen svým úchvatným designem, ale také pozitivními vlastnostmi, které nabízí. Mech čistí vzduch a ničí bakterie, stabilizuje vlhkost vzduchu v místnosti a je proto obzvlášť vhodný do koupelen, kde veškerou přebytečnou vlhkost pohltí. Mezi vhodné rostliny do koupelen patří rostliny, které mají v oblibě vlhko a teplo. Velmi oblíbenu rostlinou jsou kapradiny, které vytváří efekt deštného pralesa. Navíc milují vlhko a déšť a je vhodné je umístit jako dekoraci sprchového koutu.


 

Prozářená koupelna

Přestože je koupelna považována za intimní prostor propadá stále větší oblibě instalace velkých oken do jejího prostoru. Velká okna vnáší do koupelny jas, vzdušnost a posouvají požitek z koupání na jinou úroveň. Vnesením volně stojící vany do prostoru se můžete se kochat pohledem na ranní rozzářenou oblohu či na večerní závoj hvězd. 

 

 


 

Umyvadlo na desku

Stejně jako v předchozích letech budou i letošním umyvadlovým trendem umyvadla na desku. Umyvadla na desku vnáší do koupelny eleganci a čistotu. Letošním trendem budou barevná umyvadla, která oživý vzhled celé koupelny. Při správném výběru ušetříte spoustu místa, které můžete využít jako odkládací plochu pro kosmetické a hygienické pomůcky.


 

Vzdušné sprchové kouty

Obliba volně stojících van stále přetrvává, přesto se letošní rok pozornost obrátí směrem k sprchovým koutům. Trendem budou hlavně otevřené a bezbariérové kouty walk in a velké kyvné dveře doplněny o černé a zlaté komponenty. Prosklené sprchové kouty opticky zvětší celý prostor koupelny, působí velmi elegantně a nerušivě.

 


Kouzlo světla

Světlo je nedílnou součástí každé místnosti. Barvy světla určují náš každodenní život a bezprostředně ovlivňují naši náladu, je proto dobré vybrat správné a lichotivé osvětlení do dané koupelny. V módě budou vychytávky typu zrcadel se zabudovaným osvětlením, která vám svým praktickým řešením usnadní proces hygieny. Vybírat můžete z několika barev a intenzit světla.

 

Další články

17.5.2023 Jak uhradit dobírku u zásilky doručované do Z-boxu?

Jak uhradit dobírku u zásilky doručované do Z-boxu?

Přišla Vám do Z-boxu zásilka na dobírku? Nevíte si rady s jejím uhrazením? Připravili jsme pro Vás krátký článek, ve kterém Vám poradíme, jak zásilku rychle a pohodlně uhradit.
Čti dále
3.5.2023 Novaservis Metalia - české vodovodní baterie

Novaservis Metalia - české vodovodní baterie

Představujeme Vám řadu vodovodních baterií Novaservis Metalia. Kvalitní, designové a úsporné baterie vyrobené v České republice jsou zárukou dlouhodobé funkčnosti. Inovativní technologie baterií Metalia zaručují uživatelům větší komfort obsluhy, šetří vodu i peněženku.
Čti dále
10.3.2023 Luxusní WC set kielle + Geberit

Luxusní WC set kielle + Geberit

Luxusní závěsné wc kielle vybavené rimless technologií a sedátkem s pozvolným sklápěním je perfektní kousek sanitárního vybavení sám o sobě. My jsme jej navíc doplnili o ověřený podomítkový modul, a tak vám můžeme představit vyladěný set kielle + Geberit.
Čti dále