Vodovodní baterie Jika

V českých domácnostech se jen při osobní hygieně a splachování použije téměř 70 % z celkové denní spotřeby vody, která činí kolem 130 l na osobu. Česká značka Jika se proto dlouhodobě snaží přicházet s novými technologiemi, které jsou zaměřeny na udržitelnost a ohleduplnost k životnímu prostředí.

V koupelnovém segmentu již v současné době existuje řada dostupných technologií, které napomáhají úspoře vody. U vodovodních baterií jsou tyto technologie reprezentovány hlavně kvalitními kartušemi, úspornými perlátory a efektivními termostatickými bateriemi.

U vodovodních baterií značky Jika najdete kartuše s omezovačem průtoku vody se systémem Optim Eco, který umožňuje individuální nastavení optimálního průtoku vody pouhým šroubováním vymezovacího šroubku na ovládacím dříku kartuše.

Úspory lze také dosáhnout používáním pákových baterií. Ty totiž oproti kohoutkovým umožňují znatelně rychlejší nastavení požadované teploty vody. Zatímco v případě kohoutkových je třeba 12 vteřin, u pákových je to jen 7 vteřin. Prakticky okamžitě pak nastavíte požadovanou teplotu vody s bateriemi termostatickými.

Termostatické baterie mají celou řadu benefitů. Jejich výhodou je, že umožňují téměř okamžité nastavení optimální teploty vody, což je nejen pohodlné, ale zároveň tím napomáhají i úspoře a dokážou udržet stálou teplotu vody i v případě kolísání tlaku nebo teploty přiváděné vody. Zároveň jsou baterie i bezpečné. Termostatické baterie Jika disponují tlačítkem Safety stop, které zamezuje nastavení vyšší teploty vody, než je 38 °C, aby nemohlo dojít k opaření.

 

 

 


Umyvadlové baterie Jika:

Když se neobyčejná schopnost šetřit setká s perfektním zpracováním a špičkovou kvalitou, může vzniknout produkt, který vnese pocit kvality a luxusu do vaší koupelny. Umyvadlové baterie Jika splňují požadavky moderní doby kladené na tento druh zboží. Ať už se jedná o šetrné zacházení s vodou, tvarovou různorodost tak i funkční variabilitu.

 

 

Jika Cubito-N

Baterie ze série Cubito-N ocení i ti nejnáročnější. Na venek vynikají moderním nadčasovým designem a uvnitř perfektním zpracováním. Jejich benefitem je kvalitní kartuš zajišťující plynulý chod a také nastavení průtoku vody na 5 litrů za minutu. Série zahrnuje kompletní portfolio baterií pro koupelny i kuchyň. Umyvadlové baterie jsou navíc dostupné ve třech výškách, takže perfektně sednou ke každému umyvadlu. Všechny baterie značky Jika navíc prochází vzduchovou tlakovou zkouškou a náhodné vzorky také vodním testem. Tyto testy zaručují a potvrzují jejich kvalitu a dlouhou životnost.

 


 

Jika Mio-N

Baterie Mio-N dotáhnou harmonický design koupelny k dokonalosti. Jejich originální jemný vzhled z nich činí ideální volbu pro ty, kteří hledají nadčasové, ale zároveň méně tradiční řešení a potrpí si i na ty nejmenší detaily. Vedle kvalitních kartuší a perlátorů je vychytávkou umyvadlových baterií také prst nastavitelný proud vody.

Další články

14.4.2022 Jak vybrat vanu?

Jak vybrat vanu?

Výběru vany bychom měli věnovat dostatek času, jedná se o prvek zabírající nejvíce místa z naší koupelny. Vana s námi často žije po celé generace, proto je důležité vybrat ji tak, aby dlouho vydržela a splnila všechny Vaše požadavky.
Čti dále
19.3.2020 Jak vybrat záchod?

Jak vybrat záchod?

Aktuálně můžeme na trhu najít nepřeberné množství klozetů a k nim patřících splachovacích systémů. Abychom vám pomohli se v této komplikované paletě výrobků zorientovat, vydáváme jednoduchého průvodce světem klozetů a jejich splachování.
Čti dále
11.7.2019 Jak vybrat umyvadlovou baterii?

Jak vybrat umyvadlovou baterii?

Umyvadlová baterie je nejen funkční kus zařízení, ale i doplněk, který výrazně formuje vizuální styl koupelny. V dnešní době je mnoho druhů umyvadlových baterií, které jsou členěny do kategorií dle nejrůznějších parametrů. My se nyní pokusíme vnést světlo do problematiky umyvadlových baterií, které vám pomůže při výběru.
Čti dále