Watersavers RA6 22V výkyvný šetřič na vodovodní baterie s vnitřním závitem, chrom

skladem
90% z 3 hodnocení
  
Watersavers RA6 22V výkyvný šetřič na vodovodní baterie s vnitřním závitem, chrom

Fotografie produktů slouží pouze k ilustrativním účelům.

- 13%Ušetříte
70 Kč

Zboží ze stejné kategorie:

 

Výrobce / Série:
Katalogové číslo / Produkt:
RA6 22V / RA622V
Záruka:
60
Dostupnost:

Watersavers RA6 22Vl výkyvný šetřič na vodovodní baterie s vnitřním závitem, povrchová úprava chrom. Úspora vody až 50%.   Více informací
Cenový trhák
Posledních 2 ks
530 Kč

460 Kč s DPH

Popis produktu

Proč si vybrat šetřiče vody a energií?

Všechny produkty jsou vyrobeny v České republice, pouze z kvalitních materiálů, kompletují se ručně, neusazuje se na nich vodní kámen a splňují všechny požadované testy a certifikáty. Šetřiče na vodovodní baterie a do sprch jsou jediné na světě, u kterých je možné, díky unikátní technologii, opakovaně měnit množství protékající vody.

Šetřiče se připevňují na konec vodovodního ramínka stejně jako obyčejný perlátor. Standardně je šetřič nastavený na průtok 6 l/min. Dle potřeby si ale můžete objem průtoku vody změnit na 4, 6, 8, 10, 12 nebo 14 l/min. Díky jedinečnému properlení vody vůbec nepoznáte, že teče méně vody.

Zákazníci mají mnoho důvodů proč chtějí šetřit vodu a energie na její ohřev. Počínaje tím, že chtějí ušetřit peníze, nechtějí plýtvat drahocenou tekutinu, nechtějí zbytečně propálit plyn nebo elektřinu na ohřev vody a vypouštět tak zbytečně CO2 a další skleníkové plyny do ovzduší. Nebo chtějí, aby jejich podnikaní hotel, restaurace, firma neutrácela zbytečně. Důležité je správně vybrat a nenechat se nachytat na řešení, které nebude dlouhodobě vyhovovat. Pořízení šetřičů WATERSAVERS® je nákladnější, ale je vykompenzováno mnoha benefity, vysokou úsporou, komfortem používání a dlouhou trvanlivostí.

 • 1. Neplatíte vodné za zbytečnou vodu.
 • 2. Šetříte spodní vody na horší časy.
 • 3. Šetříte čerpadlo i elektřinu.
 • 4. Šetříte energie na ohřev vody.
 • 5. Šetříte bojler. Ve stejném množství vody se osprchuje více lidí.
 • 6. Snížíte emise o cca 15 % (= topení + ohřev vody).
 • 7. Stačí menší a levnější akumulační nádrž
 • 8. Stačí o třetinu až polovinu menší solární panel na ohřev vody.
 • 9. Nižší vodné = nižší stočné. Neplýtváte vodou ani energií.

Jak to funguje?

Po namontování šetřiče WATERSAVERS® voda prochází přes kuželové sítko, které je odnímatelné. Voda po té narazí na regulační prvek, kterým se nastavuje výchozí průtok vody/dle požadavku zákazníka speciálními O-kroužky různých průměrů (ty jsou součástí dodávky vč. jednoduchého manuálu). Nastavení se zpravidla provádí jenom jednou na začátku nebo vůbec ne, záleží na požadavku zákazníka. Standardně jsou naše šetřiče na vodovodní baterie nastaveny na průtok 6 l/min při tlaku 6 barů.

Šetřič WATERSAVERS® zredukuje proud z běžných 12–18 l/min. na předem nastavených 6 l/min. Zredukovaný průtok při tlaku 6 bar. projde přes regulační prvek. Voda následně proudí po obvodě malými otvory, které působí jako trysky. Takto zredukovaný proud vody narazí uvnitř šetřiče v první komoře na horní část usměrňovacího prvku, od kterého se voda odráží, víří a proudí opět po obvodu do další části šetřiče (druhá komora). Ve druhé komoře je proud nasměrován na kulovitou plochu, která vytvoří společně s vnějším pláštěm vnitřku šetřiče dutý vodní válec.

Rozdíl mezi šetřičem WATERSAVERS® a obyčejným perlátorem

Přes obyčejný perlátor proteče 15 až 17 l/min. Přestože jej čistíte, usazuje se na něm vodní kámen, a tak postupně koroduje. Voda naruší sítko během dvou let. Poté je často potřeba koupit nový. Zkorodovaný perlátor může navíc obsahovat nebezpečné bakterie a kontaminovat tak protékající vodu — např. životu nebezpečnou Legionellou.

Rozdíl mezi obyčejným perlátorem a šetřičem Watersavers po 3 letech používání

Rozdíl mezi šetřičem WATERSAVERS® a úsporným perlátorem

Úsporný perlátor má pevně nastavený průtok vody, který nelze měnit. Navíc proud vody není na dotek moc příjemný. Pokud je úsporný perlátor kovový, koroduje stejně jako obyčejný perlátor a bakterie mohou kontaminovat vodu. Ve většině případů se po rozebrání již nedá složit zpět (např. kvůli čištění). Uváděné průtoky a úspory často nejsou podložené.

Proud u šetřiče Watersavers

Proud u běžného šetřiče

Jak lze u šetřičů změnit průtok vody

Součástí balení jsou silikonové kroužky, které se od sebe liší barvou a tloušťkou. Podle toho, jaký průtok vody potřebujete, tak vložíte potřebné kroužky do šetřiče. Stačí, když šetřič rozeberete, vytlačíte pomocí nějakého špičatého nástroje nastavený černý silný kroužek a na jeho místo vložíte kroužky, které jsou potřeba dle návodu.

 

 

Šetřiče WATERSAVERS® se velmi snadno udržují

Údržba je opravdu velmi jednoduchá. Stačí pouze občas propláchnout bílé sítko, kde se zachytávají hrubé nečistoty nacházející se přímo ve vodě. Buď poznáte zanešení zhoršeným průtokem vody, nebo rovnou doporučujeme čistit šetřič preventivně jednou za půl roku. Znečištění sítka ovlivňuje kvalita vody.

 

Postup čištění: odmontujte šetřič, vyndejte a propláchněte bílé sítko a připevněte šetřič zpět na kohoutek.

Anti-vápenný systém

Tzv. anti-vápenný systém zabraňuje usazování vodního kamene. U běžných perlátorů se tak musí vodní kámen čistit, navíc kovové sítko i tak časem zkoroduje. Šetřiče WATERSAVERS® mají části, které přijdou do styku s vodou, plastové. Umělá hmota je vysoce odolná proti chemikáliím a horké vodě. Vydrží až 179 °C.

Správný závit

U dřezových/umyvadlových vodovodních baterií je nejlepší odinstalovat původní perlátor a podívat se, zda-li má závit vnitřní nebo vnější. Následně si objednat šetřič se stejným závitem. Problémem mohou být designové baterie s jinou velikostí šroubení. Pokud si nejste naprosto jistí, stačí k šroubení přiložit pětikorunu a pokud je šroubení přibližně stejně veliké, máte vyhráno a můžete si náš šetřič objednat.

U vanových baterií je dobré vědět, jestli mají klasický ½ " závit. Nejste-li si naprosto jistí, přiložte zespodu na šroubení jednu korunu, a pokud je šroubení přibližně stejně veliké, půjde náš šetřič pro sprchy instalovat.

Kam se šetřiče nehodí

Šetřiče nejsou vhodné na místa, kde se často ucpávají se odpady. Trvalým řešením je samozřejmě rekonstrukce odpadů. V případě šetřičů WATERSAVERS® máte ovšem výhodu, protože si je můžete nastavit, jak potřebujete. Např. zvýšit průtok před rekonstrukcí a snížit průtok a zvýšit vaši úsporu po provedené rekonstrukci odpadů. Nedoporučuje se používání jakýchkoliv šetřičů na beztlaké ohřívače vody. Tam kde je potřeba rychle hodně vody – např. výlevky pro uklízení, napouštění vany, při hašení.

Instalace šetřičů na vodovodní baterie

Šetřiče se na vodovodní baterie připevňují stejně jako obyčejný perlátor. Postačí vám kleště. Silákům budou stačit ruce. Než si šetřič nainstalujete, rozmyslete si, zda chcete ponechat standardní nastavení průtoku nebo jej jednoduše změnit. Průtok můžete kdykoliv změnit i později.

Stručný postup:

 • Odšroubujte starý perlátor.
 • Zkontrolujte, jestli bylo odstraněno i staré těsnění perlátoru.
 • Odstraňte hrubé nečistoty ze závitu baterie.
 • Našroubujte šetřič WATERSAVERS®. Dbejte na to, aby byl šetřič našroubován rovně a byl pevně utáhnutý, jinak může docházet ke stříkání a rozptylu vody.
 • Pokud šetřič špatně sedí na závitu baterie nebo voda stříká do stran, odmontujte jej a zopakujte předešlé kroky.

Šetřiče jsou chráněné proti odcizení.

Nabízíme také řadu šetřičů antivandal, která obsahuje ochranný systém proti odcizení. Tyto šetřiče jsou ideální do veřejných prostor.

Klíč je součástí balení.

Diskuse k produktu

Napište vlastní dotaz nebo komentář »

Ke zboží „Watersavers RA6 22V výkyvný šetřič na vodovodní baterie s vnitřním závitem, chrom ještě nikdo nenapsal komentář. Buďte první!

Technické údaje

Hmotnost:0,06 kg

Dokumenty