Watersavers RA10 šetřič na sprchu, chrom

0 hodnocení
  
Watersavers RA10 šetřič na sprchu, chrom

Fotografie produktů slouží pouze k ilustrativním účelům.

Zboží ze stejné kategorie:

 

Výrobce / Série:
Katalogové číslo / Produkt:
RA10 / RA10
EAN:
MK00000438
Záruka:
60
Dostupnost:
obvykle 10 prac. dní

Šetřič vody na sprchu mezi sprchovou baterii a sprchovou hadici Watersavers RA10, nastavitelný průtok, standardní závit ½ ". Vhodný pro všechny typy běžných sprchových baterií. Povrchová úprava chrom.   Více informací

300 Kč s DPH

Popis produktu

Proč si vybrat šetřiče vody a energií?

Všechny produkty jsou vyrobeny v České republice, pouze z kvalitních materiálů, kompletují se ručně, neusazuje se na nich vodní kámen a splňují všechny požadované testy a certifikáty. Šetřiče na vodovodní baterie a do sprch jsou jediné na světě, u kterých je možné, díky unikátní technologii, opakovaně měnit množství protékající vody.

Šetřiče do sprch se šroubují mezi sprchovou baterii a sprchovou hadici. Jsou vyrobeny ze stejných materiálů jako šetřiče na vodovodní baterie. Splňují tedy všechny hygienické atesty, jsou anti-vápenné, průtoky jsou podloženy laboratorním měřením apod. Nový šetřič je standardně nastavený na průtok 10 l/min. Vy si ale dle potřeby můžete změnit průtok vody na 6, 8, 10, 12 nebo 14 l/min. Nižší spotřebou teplé vody ušetříte náklady na ohřev vody.

Zákazníci mají mnoho důvodů proč chtějí šetřit vodu a energie na její ohřev. Počínaje tím, že chtějí ušetřit peníze, nechtějí plýtvat drahocenou tekutinu, nechtějí zbytečně propálit plyn nebo elektřinu na ohřev vody a vypouštět tak zbytečně CO2 a další skleníkové plyny do ovzduší. Nebo chtějí, aby jejich podnikaní hotel, restaurace, firma neutrácela zbytečně. Důležité je správně vybrat a nenechat se nachytat na řešení, které nebude dlouhodobě vyhovovat. Pořízení šetřičů WATERSAVERS® je nákladnější, ale je vykompenzováno mnoha benefity, vysokou úsporou, komfortem používání a dlouhou trvanlivostí.

 • 1. Neplatíte vodné za zbytečnou vodu.
 • 2. Šetříte spodní vody na horší časy.
 • 3. Šetříte čerpadlo i elektřinu.
 • 4. Šetříte energie na ohřev vody.
 • 5. Šetříte bojler. Ve stejném množství vody se osprchuje více lidí.
 • 6. Snížíte emise o cca 15 % (= topení + ohřev vody).
 • 7. Stačí menší a levnější akumulační nádrž
 • 8. Stačí o třetinu až polovinu menší solární panel na ohřev vody.
 • 9. Nižší vodné = nižší stočné. Neplýtváte vodou ani energií.

Jak to funguje?

Šetřič na sprchy se montuje vždy mezi sprchovou baterii a sprchovací hadici, na jejímž konci je běžná sprchová růžice. Lze je však často nainstalovat i na mezi stropní sprchovou růžici a standardní závit ½ ".

V případě vývodu vody ze zdi nebo stropu se montuje na závit ½ " mezi trubku a růžici.

Uvnitř regulátoru je soustava O-kroužků, kterými se reguluje výchozí požadovaný průtok vody v závislosti na tlaku vody a požadovaném komfortu při sprchování, dle zákazníka. Běžný průtok ve vodovodním řádu je až 25 l/min. při tlaku 6 bar. Šetřič je z výroby nastaven na 10 l/min. Zákazník si však kdykoliv může změnit nastavení dle přiloženého návodu a s pomocí dodávané sady O-kroužů.

Objemově teče cca o 50 % méně teplé vody, což i přes snížené množství protékající vody stačí na solidní osprchování. Nedochází však ke zbytečnému plýtvání.

Regulátor si lze snadno doma nastavit. Z výroby je nastaven na průtok 10 l/min při 6 bar. Nastavit lze od 6/8/10/12/14 l/min – dle potřeby.

Jak lze u šetřičů změnit průtok vody

Součástí balení jsou silikonové kroužky, které se od sebe liší barvou a tloušťkou. Podle toho, jaký průtok vody potřebujete, tak vložíte potřebné kroužky do šetřiče. Stačí, když šetřič rozeberete, vytlačíte pomocí nějakého špičatého nástroje nastavený černý silný kroužek a na jeho místo vložíte kroužky, které jsou potřeba dle návodu.

 

 

Šetřiče WATERSAVERS® se velmi snadno udržují

Údržba je opravdu velmi jednoduchá. Stačí pouze občas propláchnout bílé sítko, kde se zachytávají hrubé nečistoty nacházející se přímo ve vodě. Buď poznáte zanešení zhoršeným průtokem vody, nebo rovnou doporučujeme čistit šetřič preventivně jednou za půl roku. Znečištění sítka ovlivňuje kvalita vody.

 

Postup čištění: odmontujte šetřič, vyndejte a propláchněte bílé sítko a připevněte šetřič zpět na kohoutek.

Anti-vápenný systém

Tzv. anti-vápenný systém zabraňuje usazování vodního kamene. U běžných perlátorů se tak musí vodní kámen čistit, navíc kovové sítko i tak časem zkoroduje. Šetřiče WATERSAVERS® mají části, které přijdou do styku s vodou, plastové. Umělá hmota je vysoce odolná proti chemikáliím a horké vodě. Vydrží až 179 °C.

Správný závit

U dřezových/umyvadlových vodovodních baterií je nejlepší odinstalovat původní perlátor a podívat se, zda-li má závit vnitřní nebo vnější. Následně si objednat šetřič se stejným závitem. Problémem mohou být designové baterie s jinou velikostí šroubení. Pokud si nejste naprosto jistí, stačí k šroubení přiložit pětikorunu a pokud je šroubení přibližně stejně veliké, máte vyhráno a můžete si náš šetřič objednat.

U vanových baterií je dobré vědět, jestli mají klasický ½ " závit. Nejste-li si naprosto jistí, přiložte zespodu na šroubení jednu korunu, a pokud je šroubení přibližně stejně veliké, půjde náš šetřič pro sprchy instalovat.

Kam se šetřiče nehodí

Šetřiče nejsou vhodné na místa, kde se často ucpávají se odpady. Trvalým řešením je samozřejmě rekonstrukce odpadů. V případě šetřičů WATERSAVERS® máte ovšem výhodu, protože si je můžete nastavit, jak potřebujete. Např. zvýšit průtok před rekonstrukcí a snížit průtok a zvýšit vaši úsporu po provedené rekonstrukci odpadů. Nedoporučuje se používání jakýchkoliv šetřičů na beztlaké ohřívače vody. Tam kde je potřeba rychle hodně vody – např. výlevky pro uklízení, napouštění vany, při hašení.

Instalace šetřičů na sprchovou hadici

Instalace je velmi jednoduchá. Šetřič se šroubuje na ústí sprchové hadice mezi baterii a sprchovou hadici. Postačí vám kleště. Silákům budou stačit ruce. Než si šetřič nainstalujete, rozmyslete si, zda chcete ponechat standardní nastavení průtoku nebo jej jednoduše změnit. Průtok můžete kdykoliv změnit i později.

Stručný postup:

 • Odšroubujte proto nejprve sprchovou hadici z baterie.
 • Zkontrolujte, jestli na sprchové baterii bylo odstraněno i staré těsnění (gumový kroužek).
 • Odstraňte prstem hrubé nečistoty ze závitu baterie.
 • Pusťte vodu a nechte odplavit případné nečistoty usazené uvnitř.
 • Našroubujte šetřič WATERSAVERS®. Dbejte na to, aby byl našroubován rovně a byl pevně utáhnutý, jinak může docházet k rozptylu vody okolo závitu.
 • Na závit šetřiče namontujte sprchovou hadici včetně těsnění a dotáhněte.

Diskuse k produktu

Napište vlastní dotaz nebo komentář »

Ke zboží „Watersavers RA10 šetřič na sprchu, chrom ještě nikdo nenapsal komentář. Buďte první!

Technické údaje

Hmotnost:0,03 kg

Dokumenty