i Vážení zákazníci, z preventivních důvodů je vstup na pobočku možný pouze s patřičným zakrytím úst a nosu. U vchodu bude umístěna dezinfekce. Možno zakoupit jednorázovou roušku na místě. Děkujeme za dodržení hygienických požadavků a těšíme se na Vaši návštěvu.

Watersavers WC STOP průtokový regulátor pro toalety, chrom

60% z 1 hodnocení
  
Watersavers WC STOP průtokový regulátor pro toalety, chrom

Fotografie produktů slouží pouze k ilustrativním účelům.

Zboží ze stejné kategorie:


Výrobce / Série:
Katalogové číslo / Produkt:
WC STOP / WCSTOP
Záruka:
60
Dostupnost:
obvykle 10 prac. dní

Průtokový regulátor pro toalety Watersavers WC STOP, až 70 % úspory vody na toaletě. Povrchová úprava chrom.   Více informací

295 Kč s DPH

Popis produktu

Proč si vybrat šetřiče vody a energií?

Všechny produkty jsou vyrobeny v České republice, pouze z kvalitních materiálů, kompletují se ručně, neusazuje se na nich vodní kámen a splňují všechny požadované testy a certifikáty. Šetřiče na vodovodní baterie a do sprch jsou jediné na světě, u kterých je možné, díky unikátní technologii, opakovaně měnit množství protékající vody.

Šetřiče na toalety jsou vhodné pro všechny běžné, ale i dvoutlačítkové toalety. Množství úspory vody se nastavuje pomocí tzv. válečků, které rovněž zabraňují protékání WC.

Zákazníci mají mnoho důvodů proč chtějí šetřit vodu a energie na její ohřev. Počínaje tím, že chtějí ušetřit peníze, nechtějí plýtvat drahocenou tekutinu, nechtějí zbytečně propálit plyn nebo elektřinu na ohřev vody a vypouštět tak zbytečně CO2 a další skleníkové plyny do ovzduší. Nebo chtějí, aby jejich podnikaní hotel, restaurace, firma neutrácela zbytečně. Důležité je správně vybrat a nenechat se nachytat na řešení, které nebude dlouhodobě vyhovovat. Pořízení šetřičů WATERSAVERS® je nákladnější, ale je vykompenzováno mnoha benefity, vysokou úsporou, komfortem používání a dlouhou trvanlivostí.

 • 1. Neplatíte vodné za zbytečnou vodu.
 • 2. Šetříte spodní vody na horší časy.
 • 3. Šetříte čerpadlo i elektřinu.
 • 4. Šetříte energie na ohřev vody.
 • 5. Šetříte bojler. Ve stejném množství vody se osprchuje více lidí.
 • 6. Snížíte emise o cca 15 % (= topení + ohřev vody).
 • 7. Stačí menší a levnější akumulační nádrž
 • 8. Stačí o třetinu až polovinu menší solární panel na ohřev vody.
 • 9. Nižší vodné = nižší stočné. Neplýtváte vodou ani energií.

Jak to funguje?

Díky WC STOPU se dá snadno přesně regulovat množství splachované vody dle aktuální potřeby od 0,5 litrů, až do plného vypuštění nádržky. Plné spláchnutí není nijak omezeno. Zařízení se instaluje do nádržky a vizuálně se pro uživatele nic nemění. S instalovaným WC STOPem má každý uživatel toalety přesnou kontrolu nad množstvím vody, kterou chce spláchnout. S tímto jednoduchým zařízením je možné dosahovat až 70 % úspory vody na toaletě.

WC STOP je speciální nerezový prvek, který funguje jako kyvné závaží a instaluje se na vypouštěcí ventil do nádržky toalety. Běžně by uživatel jen stlačil tlačítko a odešel (u úspornějších dvoutlačítkových toalet by proteklo 3–6 litrů a u jednotlačítkových běžně 10–12 litrů vody).

Nyní s WC STOPem, uživatel tlačítko zmáčkne a drží tak dlouho (1–5 vteřin), dokud není s výsledkem spláchnutí spokojený. Získává tak plnou kontrolu nad množstvím použité vody, protože puštěním tlačítka v jakémkoli okamžiku ihned zapadne ventil uvnitř toalety, který je WC STOPEm trvale zatížen.

U běžných toalet lze poměrně snadno dosáhnout úspory až 70 % vody (zpravidla pitné). U úsporných toalet lze dosáhnout úspory 40–50 % vody (zpravidla pitné).

 • splachování lze kdykoliv přerušit
 • zákazník si dle okolností sám určí množství splachované vody
 • zabraňuje protékání vody v toaletách (díky vyššímu tlaku zařízení na těsnící prvek)
bez WC STOPU vs. s nainstalovaným WC STOPEM
>

Funkci WC STOPu je možné regulovat

Na WC STOPU je 5 nerezových válečků, kterými se reguluje celková váha WC STOPu. Odstraněním jednoho nebo více válečků lze nastavit tzv. minimální spláchnutí. Takže např. u jednotlačítkových toalet po zmáčknutí tlačítka vždy proteče 2 l vody, potom se ventil uzavře. Jinou dávku vody až k plnému spláchnutí regulujeme délkou zmáčknutí splachovacího tlačítka.

Zní to velmi odborně, ovšem realita je taková, že WC STOP jednou nainstalujeme a potom prostě normálně splachujeme. Výhodou je, že v máme plnou kontrolu nad množstvím splachované vody, takže spláchneme jenom tolik kolik je v daném okamžiku potřeba. Každý se to rychle naučí a šetří se při tom spousta vody.

Toalety běžně v domácnosti spotřebují cca 30 % vody (pitné). Investice 295 Kč se tak rychle vrátí.

Spotřeba vody na toaletě v domácnosti

Jedna osoba spotřebuje asi 36 m3 vody za rok – z toho 30 % se spláchne na toaletě, tedy 10,8 m3. Cena kubíku vody je v ČR asi 80 Kč (někde i 100 Kč). S WC STOPem lze snadno dosáhnout úspory kolem 70 % – tj. asi 7 m3 vody, což odpovídá úspoře 7 m3 * 80 Kč = 560 Kč na osobu na rok. U čtyřčlenné rodiny je to asi 2 240 Kč a WC STOP se jí vrátí za méně než dva měsíce.

Vycházíme z dostupných celorepublikových průměrů a zkušeností desítek tisíců domácností, hotelů, nemocnic, ministerstev, kancelářských objektů, které jsme osadili našimi šetřiči. Hodnoty zde uváděné jsou orientační. Vždy záleží na konkrétních podmínkách, jako jsou např.: cena vody, způsob ohřevu vody (elektřina, plyn, kotel na pevná paliva, centrální dodávka TUV, …), individuálním nastavením každého šetřiče a četnosti užívání konkrétního zařízení (vodovodní baterie, sprcha nebo toaleta).

Instalace WC STOPu u automatického WC

WC STOP se umisťuje do splachovací nádržky, kde se zavěsí a zafixuje do přepadové trubice. V případě, že je přepadová trubice vybavena posouvatelnou páčkou, můžete ji použít k nastavení účinnosti WC STOPu. Běžně slouží k regulaci používaného vzduchu a tím i nastavení plováku.

Postup instalace:

 • Sejměte závěsný člen přepadové trubice.
 • Zahněte zakončení WC STOPu tak, aby byly hrany zaseknuty do trubice.
 • Upevníte tím usazení WC STOPu.
 • Vložte a zavěste WC STOP do přepadové trubice.
 • Nasaďte závěsný člen zpět do původní polohy.

Instalace WC STOPu u dvoutlačítkového WC

WC STOP lze snadno instalovat i do tzv. splachovacích systémů s nádržkou pod omítkou. Jako příklad byl zvolen typický zástupce těchto systémů od značky Geberit. Viz pdf návod v sekci Dokumenty.

Proč se vyplatí WC STOP i u splachovacích systémů, které již samy o sobě přináší úsporu vody? Statistiky udávají, že celých 75 % uživatelů bohužel automaticky používá na spláchnutí velké tlačítko bez ohledu na to, zda je to nutné či ne. Proteče tedy plná nádrž vody a nedochází k úsporám. Řešením je WC STOP.

Diskuse k produktu

Napište vlastní dotaz nebo komentář »

Ke zboží „Watersavers WC STOP průtokový regulátor pro toalety, chrom ještě nikdo nenapsal komentář. Buďte první!